Yatak Odasındaki Mobilyaların Adı Nedir?

Yatak Odasındaki Mobilyaların Adı Nedir?

Yatak Odasındaki Mobilyaların Adı Nedir? Yatak odanızda sahip olabileceğiniz birçok mobilya türü vardır, banabingo sandalye modelleri fiyatları ancak bazı seçeneklerin neler olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Bu yazımızda yatak odası mobilyalarının tüm isimlerini ele alacağız. 

Yatak Odasındaki Mobilyaların Adı Nedir? Bir yatak odasındaki mobilyaların adına yatak odası takımı denir. Yatak odası takımı yatak ve başlık, iki komidin, sandık, şifonyer ve aynadan oluşmaktadır. 

Yatak Odasındaki Mobilyaların Adı Nedir
Yatak Odasındaki Mobilyaların Adı Nedir

Bu standart yatak odası takımı olmakla birlikte, diğer bazı genişletilmiş takımlarda çekmece takımı, karyola ucu için bir bank, lambalar, aynalar ve nevresimler yer alabilir.

Yatak Odasındaki Mobilyaları Anlamak 

Yatak odası mobilyaları için alışveriş yapıyorsanız, hangi seçeneklere ihtiyacınız olduğunu belirlemekte zorlanabilirsiniz. Tüm farklı mobilya parçalarını bilmek, odanız için ne almak isteyebileceğinize karar vermenize yardımcı olacaktır. 

Bu bölümde, kendiniz için bilinçli bir karar verebilmeniz için her bir mobilya türüne göz atacağız. 

Yatak ve Başlık 

Yatak, yatak odanızdaki en önemli mobilyadır çünkü geceleri başınızı dinlendireceğiniz, çocuklarınızın sabahları sizi uyandırmak için sizinle birlikte yatağa atlayacağı yerdir. Uzun süre dayanacak yüksek kaliteli bir karyola ve yatak başlığına ihtiyacınız var. 

Çerçeveler, 39” x 75” ölçülerindeki ikiz ve 72” x 84” ölçülerindeki California King arasında değişen boyutlarda gelir. 

Doğru yatak boyutunu seçmek, kendinizi rahat hissetmek için ihtiyacınız olan alan miktarına bağlıdır. Yatağı bir partnerle paylaşırsanız, bu satın alma kararında onlar da önemli bir rol oynayacaktır. Çoğu çift, bir kraliçe yataktan daha küçük bir şeyde uyumanın imkansız olmasa da oldukça zor olacağı konusunda hemfikirdir. 

Alacağınız başlık genellikle seçtiğiniz çerçeve ile eşleşir ve eğer çerçeve ve yatağı ayrı olarak alırsanız, onunla birlikte bir başlık almalısınız. Başlıklarla ilgili verebileceğimiz tek tavsiye, yatağı nereye koyduğunuzu aklınızda bulundurmanızdır. 

Pencerenin altındaysa, odaya gelen doğal ışığı engellememesi için daha alçak bir başlık almak isteyebilirsiniz. 

komodinler 

Komodin, yatak odası mobilyalarının bir diğer önemli bileşenidir. Buraya anlamlı resimler, çalar saatler, önümüzdeki gün için önemli eşyalar ve belki de hızlı bir gece yarısı atıştırması veya su içeceği koyacaksınız. 

Gecenin bir yarısında ihtiyaç duyabileceğiniz, ancak dışarıda bırakmak istemeyeceğiniz şeyleri saklamak için çekmecelerin yakın olması güzel. Hızlı erişim için saç tokası, losyon, bandaj ve diğer kişisel eşyaları saklayabilirsiniz. 

Komodinleriniz için bir malzeme veya ahşap rengi seçerken dayanıklı ve uzun ömürlü bir şey seçmenizi öneririz. Yüksek kaliteli yatak odası mobilyaları, uygun şekilde muhafaza edildiğinde 15 yıl veya daha uzun süre dayanabilir . Bir komodini değiştirmeniz gerekebileceğine dair bazı işaretler, çekmecelerle çalışmanın zor olması ve bacakların sallanmasıdır. 

Şifonyerler 

Bazı insanlar bir şifonyerden diğerlerinden daha fazla faydalanır, ancak yatak odası mobilyalarının bir diğer önemli parçasıdır ve bir yatak odası takımı satın alındığında gelir. Bir kez daha, bir takım satın aldıysanız, şifonyer mobilyaların geri kalanıyla eşleşmelidir. Tek başına satın alıyorsanız, geri kalan parçaların ahşap stilini veya rengini taklit etmek isteyeceksiniz. 

En iyi şifonyerler, çekmeceleri kolayca açıp kapatmanıza izin verir ve kıyafetlerinizi ve başka ne amaçla kullanırsanız kullanın saklamak için bolca alana sahip olurlar. Çekmecelerin nasıl açıldığına dikkat edin ve çekmecenin iç kısmının dayanıklı ve sağlam olmasına dikkat edin. 

Zamanla, birçok şifonyer çekmecesi bükülecek ve bu da onları açma ve kapamada zorluklara yol açacaktır. Çekmeceler için yüksek kaliteli malzeme satın almanız önerilir. Ceviz, Akçaağaç, Maun ve Huş , genel olarak çekmecelerde ve yatak odası mobilyalarında kullanım için en güçlü ve en dayanıklı ağaçlardan bazılarıdır. 

Banklar 

Genişletilmiş bir yatak odası takımı almayı seçerseniz , yatağınızın ucu için bir bank ile gelebilir . Bu, öncelikle estetik amaçlı olsa da, güzel bir amaca da hizmet ediyor. 

Bank, çamaşır sepetleri veya giymek üzere olduğunuz giysiler gibi şeyleri koymak için harika bir yerdir. Ayrıca çorap ve iç çamaşırı giyerken oturmak için daha alçak ve daha dengeli bir yer sağlar. 

Bankın güçlü ayakları olduğundan emin olun çünkü bu mobilya parçası muhtemelen bir şifonyer veya komidin kadar desteğe sahip olmayacaktır. Banklar genellikle döşemeli gelir, bu nedenle odanın tasarımına uyduğundan ve zamanla kötüye kullanıma dayanacak kadar dayanıklı olduğundan emin olmak için kumaşa da bakmak isteyeceksiniz. 

aynalar

Yatak odası bir ayna için ideal bir yerdir ve çoğu insanın kıyafetlerini denerken nasıl göründüklerini görmek için orada bir aynası vardır. Ebeveyn yatak odanız yoksa, hazırlanırken kendinize bakabilmeniz için yatak odanızda bir ayna olmasını isteyeceksiniz. 

Bir ayna satın almak basittir, ancak aynanın boyutunu ve odadaki yerini unutmayın. Doğru yöne bakmasını istersiniz, böylece kendinizi görmenizi kolaylaştıracak doğru miktarda ışık alırsınız.