Sanatınızı Doğru Boyutlandırmak İçin Uymanız Gereken Altın Kural

Sanatınızı Doğru Boyutlandırmak İçin Uymanız Gereken Altın Kural

Sanatınızı Doğru Boyutlandırmak İçin Uymanız Gereken Altın Kural oldukça iyi görünen bazı odalar var , bu da “ah, bunu kesinlikle yapabilirim” banabingo sandalye modelleri fiyatları diye düşündürüyor. Sonra o kadar bir araya getirilmiş gibi görünen odalar var ki , onları fazla “profesyonel” ve ulaşılmaz olarak yazıyorsunuz. Pekala, size bunun çok lüks olduğunu söylemek için buradayım ve bazı basit kuralları bildiğiniz sürece her şeyi yapabilirsiniz.

Kısa bir süre önce tasarımcı/blog yazarı Emily Henderson’ın sitesindeki arşivlerin derinliklerindeydim ve  odak duvarı oluşturmaya ilişkin bir nasıl yapılır videosuna rastladım . Videoda bir galeri duvarı kurmakla ilgili bazı harika ipuçları var, ancak en büyük çıkarımlardan biri Emily’nin büyük ölçekli sanatın bir kanepe üzerinde boyutlandırılmasıyla ilgili getirdiği 2/3 kuralıydı (bilginiz olsun, sanat yerleştirme büyük bir parçasıdır) bu neredeyse mükemmel odalar). Klibinde, “Sanat eserinizin kanepenizin [veya yatak başlığınızın] üçte ikisi büyüklüğünde olduğundan emin olmak iyi bir kuraldır,” diyor ve bunun bütün bir duvarla bağlantı kurmayı yeterince ilginç hale getirdiğine dikkat çekiyor.

Sanatınızı Doğru Boyutlandırmak İçin Uymanız Gereken Altın Kural
Sanatınızı Doğru Boyutlandırmak İçin Uymanız Gereken Altın Kural

Ayrıca, aynı boyutlandırma kılavuzunun birden fazla sanat eseri veya bir galeri duvarı için geçerli olacağını (yani, ölçek açısından, tek bir sanat eseri gibi ele alın ve tüm düzenlemenin, boyutun en az üçte ikisi olduğundan emin olun) not etmeye devam ediyor. yukarıdaki mobilya).

Bu, tam olarak %66,67 olması gerektiği anlamına gelmez , ancak sanatınızla ne kadar büyük veya ne kadar küçük olacağından emin değilseniz (ve elbette, hissetmeniz gerektiğinden daha büyük gidin) bu harika bir temel kuraldır. yeterince cesur). Bunun neye benzediğini size göstermek için bir avuç harika örnek topladım:

İşte , birlikte kanepenin uzunluğunun yaklaşık üçte ikisini ölçen iki büyük sanat eseri kullanan Studio McGee’den bir örnek .

Amber Interiors’ın bu yatak odasında sadece bir parça büyük ölçekli sanat eseri çok güzel çalışıyor . Basit bir siyah-beyaz palet ve modern mobilyalarla, aksi takdirde sessiz ve sakin bir odada başka herhangi bir şey biraz görsel dağınıklık yaratabilirdi.

Emily yalnızca yatak ve başlıktan bahsetmiş olsa da, aynı üçte iki kuralının şömine rafı ve konsol masası üzerindeki alan gibi alanlar için geçerli olabileceğini düşünüyorum.

Bu Michigan ev turundaki stil süper bozulmamış ve sade olsa da, doğru sanat nedeniyle daha fazla biblo ile kolayca zarif görünebilirdi.