Muhtemelen Yanlış Telaffuz Ettiğiniz 10 Ev Dekorasyonu Kelimesi

Muhtemelen Yanlış Telaffuz Ettiğiniz 10 Ev Dekorasyonu Kelimesi

Muhtemelen Yanlış Telaffuz Ettiğiniz 10 Ev Dekorasyonu Kelimesi Moda ve yemekte olduğu gibi, Sandalye Modelleri Fiyatları ev dekorunun etkileri de dünyaya yayılıyor. Bu nedenle, bazı tasarım terimlerinin dilbilimsel bir kabus olması şaşırtıcı değildir. İyi haber şu ki, bu kelimeleri doğru anlamak için Fransızca diplomasına ihtiyacınız yok, çünkü bizde var. En sık yanlış telaffuz edilen kelimeler için kolay bir telaffuz kılavuzu oluşturduk. Biraz pratikle, dilinizden hemen çıkacaklar – ve en asil arkadaşlarınızı bile etkileyeceksiniz.

Aşağıdaki terimler için yerel kökenlerinin fonetik yazımını ekledik.

Muhtemelen Yanlış Telaffuz Ettiğiniz 10 Ev Dekorasyonu Kelimesi
Muhtemelen Yanlış Telaffuz Ettiğiniz 10 Ev Dekorasyonu Kelimesi

1. Armoire: (Fransızca) arm-WAAR

16. yüzyıla kadar uzanan uzun bir gardırop veya hareketli dolap. Bugün, gardıroplar, günümüzün ev sahibi için orijinal amacı ile hiçbir ilgisi olmayan çeşitli depolama ihtiyaçlarını karşılamaktadır: bir kralın cübbesini saklamak. Yaygın bir yanlış telaffuz: arm-WAH.

2. Bergère: (Fransızca) bur-ZHAIR

Görünür ahşap çerçeveli, döşemeli sırtlı ve oturaklı bir koltuk. Berg è re sandalyeler, 17. yüzyılda Fransa’da soylular arasında popüler oldu ve genellikle yaldızlı ceviz veya kayın ağacından yapıldı ve jakarlı ipekle kaplandı.

3. Cachepot: (Fransızca) CASH-poh

Çiçekleri tutmak için kullanılan ve genellikle bir saksıyı gizlemek için kullanılan süs kabı. Yaygın bir yanlış telaffuz: Cash-POT.

4. Şezlong: (Fransızca) shez lawng

Uzanmış bacakları destekleyecek kadar uzun, sandalye şeklinde döşemeli bir kanepe. Kelimenin tam anlamıyla çevirisi “uzun sandalye”dir. Yaygın bir yanlış telaffuz: shayze lounge.

5. Sahte bois: (Fransızca) foh-BWAH

Çeşitli ortamlarda ahşap veya ahşap tanelerinin sanatsal taklidi. Bu zanaatın kökleri Rönesans’tadır. Çeviri “sahte ağaç” dır.

6. Fuaye: (Fransızca) fuaye-YAY

Bir ev veya binadaki ön giriş holü. Yaygın bir yanlış telaffuz: foy-yerr

7. Ikat: (Endonezya) EE-kaht

Dokumadan önce ipliklerin batik boyandığı bir kumaş. Yaygın bir yanlış telaffuz: EYE-cat.

8. Kilim: (Türkçe) KEY-lim

Düz dokuma, ters çevrilebilir bir halı. Yaygın bir yanlış telaffuz: KY-lim veya key-LEEM

9. Kanepe: (Fransızca) set-ÇAY

Birden fazla kişi için yapılmış sırt ve kolları olan uzun bir koltuk. Yaygın bir yanlış telaffuz: set-tay

10. Thonet: (Almanca, Avusturya) toe-net

Bükülmüş ahşap mobilyayı icat eden bir Alman-Avusturya mobilya üreticisi. Ayrıca bükülmüş ahşap mobilyalar için bir referans adıdır. Yaygın bir yanlış telaffuz: tho-NAY.