Kanepenizin Üzerindeki Boşluğu Doldurmanın 10 Yolu

Kanepenizin Üzerindeki Boşluğu Doldurmanın 10 Yolu

Kanepenizin Üzerindeki Boşluğu Doldurmanın 10 Yolu Tasarım Hizmetleri ekibimizin sürekli karşılaştığı sorulardan biri de “Duvarımdaki boşluğu nasıl doldururum?” Bazen bir merdiven boşluğunun banabingo sandalye modelleri fiyatları tepesi, bazen bir yatak odasının duvarı ve çoğu zaman kanepenin üzerindeki duvar boşluğu! Tüm soruları göz önünde bulundurarak, bu soruyu Nasıl Süslenir’de ele alacağımızı düşündük! Etkileyici bir odak noktası oluşturmak için bu geniş duvarı kanepenizin üzerine doldurmanın 10 yolu.

Kanepenizin Üzerindeki Boşluğu Doldurmanın 10 Yolu
Kanepenizin Üzerindeki Boşluğu Doldurmanın 10 Yolu

1. Büyük, Büyük Boy Ayna

Bir odak noktası oluşturmanın ve her odaya drama aşılamanın ne kadar önemli olduğunu blogda tartıştık ve büyük bir ayna bunu yapmanın mükemmel bir yolu. Kanepenizin üzerindeki duvar alanı, çok geniş olduğu için göz korkutucu bir alan olabilir, ancak aslında bunu bir fırsat olarak düşünmeyi seviyoruz! Alanı alın ve onunla dramatik bir şey yapın!

2. Dört veya Daha Fazla Baskıdan Oluşan Bir Izgara

Simetri, mekana bir düzen duygusu verdiği için odanızı dekore ederken göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer önemli noktadır. Aynı zamanda sakin, parlak bir görünümü seviyorsanız harika bir araçtır – simetrik bir oda genellikle daha sakindir çünkü gözünüz boşlukta çok fazla atlamaz. Kanepenizin arkasına yerleştirilmiş bir ızgara, alanı doldurmanın harika bir yoludur, aynı zamanda simetrik bir odak noktası oluşturur.

3. Farklı Boyutlardaki Baskıların Gruplandırılması

Bir galeri duvarı çok korkutucu olabilir, ancak görünümü beğendiyseniz, burada yaptığımız gibi aynı damarda bir grup sanat yapmayı düşünün. Tüm bu baskılar aynı sanatçıya ait ancak farklı boyutlarda ve baskıların düzenlenmesi, genellikle bir galeri duvarında gördüğünüz büyük ağdan çok daha basit.

4. Bir Büyük Resim

Çok sayıda küçük parça yerine, kanepenizin üzerine duvara büyük bir tablo asmayı düşünün. Bunun birkaç faydası var – sadece bir parçaya ihtiyacınız olan bir elbise giymek gibi bir şey ve işiniz bitti. Koordinasyon yok, üstle eşleşen pantolon yok. İşte. Büyük bir parçayla ilgili bir başka harika şey de, daha basit, daha parlak, daha az meşgul hissettiriyor. Aradığınız görünüm buysa, gerçekten sevdiğiniz bir sanat eseri bulmayı ve buna bağlı kalmayı düşünün!

5. Bir Ayna Seti

Odanız karanlıksa ve alanınıza daha fazla ışık getirmek istiyorsanız, kanepenizin üzerine birkaç ayna asmayı düşünün. Işığı odaya yansıtacaklar, şık ve basit görünüyorlar ve seçtiğiniz herhangi bir renk paletiyle uyumlu olacaklar!

6. Bir Çift Baskı veya Ayna

Ev dekor ürünlerini çiftler halinde satın almanın pek çok faydası vardır ve bir çift baskı da istisna değildir! Onları sevmemizin bir nedeni mi? Onları her zaman bir arada tutabilir veya farklı odalara bölebilirsiniz. Bir çift, tek bir lambadan çok daha çok yönlüdür, tıpkı bir çift lambayı yerleştirmenin tek lambadan daha kolay olması gibi.

 8. Bir Galeri Duvarına Gidin

Bir galeri duvarının göz korkutucu olabileceğini biliyoruz, ancak gerçekten kesin bir bilim yok! Sadece bunun için git. Tabii ki, duvara bir çivi çakmadan önce zeminde baskılar düzenlemek her zaman yardımcı olur, ancak yeni favori parçalar edindikçe sürekli olarak bir gruplama ekleme fikrini de seviyoruz.

9. Bir Ayna + Bir Çift Aplik

Sanat ya da ayna dışında parçalar eklemekten korkmayın! Duvar dekorunuza bir aplik eklemek, ışığı getirir ve odaya hoş bir ambiyans yaratır. Kişiliğe ve zarafete sahip benzersiz bir grup oluşturmak için duvar dekorunuzu bir aplikle karıştırmayı deneyin.

10. Hiçbir şey

Hala kanepenizin arkasına ne asacağınıza şaşırdınız mı? Kanepenizi bir pencerenin önüne koyun ve hiçbir şeye ihtiyacınız yok – belki bir çift güzel perdelik panel dışında!

Daha fazla duvar ilhamı mı arıyorsunuz? Daha sonra bu yararlı makaleleri okuyun:

  • Bu Şerit Duvar ve Diğer Küçük Duvar Tasarım Fikirleri Nasıl Süslenir
  • Odanızda Dekoratif Duvar Braketi Nasıl Kullanılır
  • 7 Duvar Kağıdı Görünümü ve Neden Onları Seviyoruz?
  • Duvara Tabak Asmanın 9 Yolu