Doğru Yükseklikte Sandalye Nasıl Seçilir

Doğru Yükseklikte Sandalye Nasıl Seçilir

Doğru Yükseklikte Sandalye Nasıl Seçilir sandalyeler evlerimizde en önemli mobilya Sandalye Modelleri Fiyatları parçalarından bazılarıdır. Akşam yemeği yerken, arkadaşlarla içki içerken, televizyon izlerken, kitap okurken vs. kullanırız. Açıkçası hepimiz çok otururuz.

Doğru Yükseklikte Sandalye Nasıl Seçilir
Doğru Yükseklikte Sandalye Nasıl Seçilir

Ancak sandalyenin en önemli yönlerinden biri, yenisini seçerken genellikle göz ardı edilir: koltuk yüksekliği. Dizlerinizin tezgahın veya masanın alt tarafına çarpmasını ya da yere o kadar inmek istemezsiniz, dizlerinizin göğsünüze çökmesini de istemezsiniz. Çok alçak oturmak, kalçalara eşit olarak dağıtmak yerine pelvisinize çok fazla baskı uygular. Ek olarak, doğru koltuk yüksekliğine sahip olmak, bir sandalyeye girip çıkmanın ne kadar kolay olduğunu belirler.

Aşağıda, ne tür bir sandalye veya tabure satın aldığınıza bağlı olarak sizin için doğru koltuk yüksekliğini belirlemenize yardımcı olacak bir yönerge listesi bulacaksınız. Burada , toplam yüksekliği değil, zeminden koltuğun tepesine kadar olan  koltuk yüksekliğinden bahsettiğimi tekrar etmekte fayda var  . Toplam yükseklik, uygun ergonomi veya tezgahlar veya masalarla işlevsellikten ziyade istediğiniz görünümün bir faktörü olan sandalye/tabure sırtını içerir.

Şezlonglar/Kanepeler

Şezlonglar ve kanepeler rahatlık içindir, bu nedenle onlar için uygun koltuk yüksekliği çok özneldir. En yaygın ölçümler yaklaşık 17-18 inçtir, ancak 15 inç kadar alçak ve 20 inç kadar yüksek koltuklar bulabilirsiniz.

Kanepeler ve şezlonglar için koltuk yüksekliğine bakarken iki şeyi göz önünde bulundurmak istersiniz. Bir, ayaklarınız yere sağlam basıp oturduğunuzda dizleriniz 90 derecelik bir açıyla bükülü mü? Onlar olmalıdır. İkincisi, bundan kurtulmak senin için ne kadar kolay? Kalkmakta zorlanıyorsanız, biraz daha yükseğe oturmayı deneyin.

Yemek sandalyeleri

Yemek sandalyeleri , bacaklarınız, peçeteniz, resmi veya resmi olmayan kıyafetleriniz (ve yoldan çıkan kırıntılar) için yeterli alan bırakarak yemek masanızın altına rahatça oturmalıdır . Çoğu yemek masası 30 inç boyunda standart olarak gelir. Bu, koltuk yüksekliğinizin 17-19 inç aralığında olması gerektiği anlamına gelir. Ancak, tüm tablolar eşit oluşturulmaz ve bazıları daha uzun veya daha kısadır, bu nedenle buna göre ayarlamanız gerekir. İyi bir kural, sandalye koltuğundan masanın alt tarafına 10 ila 13 inç arasında bir mesafe bırakmaktır.

Sayaç Tabureleri

Sayaçlar genellikle yaklaşık 34-39 inç boyunda çalışır. Böylece standart ölçülerdeki yemek sandalyeleri çalışmayacaktır. Tezgahın omuzlarınıza kadar gelmesini sevmiyorsanız, daha uzun koltuklara ihtiyacınız olacak. Tezgah oturağınız için doğru yüksekliği bulmak için zeminden tezgahın üstüne kadar olan mesafeyi ölçün. Doğruluğu sağlamak için iki kez yapın. Ardından, tezgah yüksekliğinden 10 inç çıkarın ve kalan sayı, tezgah taburenizin ne kadar uzun olması gerektiğidir. Bu size, bacaklarınızı çapraz veya çaprazsız olarak tezgahta oturmak ve kendinizi rahat hissetmek için yeterli alan sağlayacaktır.

Bar tabureleri

Bar tabureleri, tahmin edebileceğiniz gibi, bir barda oturmak için tasarlanmıştır. Barlar genellikle oldukça uzundur, bu nedenle yemek sandalyelerinden çok daha uzun ve hatta tezgah taburelerinden biraz daha uzun olmaları gerekir. Ortak çubuk yükseklikleri 40-46 inç arasında değişir. Barınız için doğru bar taburesi oturma yüksekliğini bulmak için tek yapmanız gereken tezgah taburelerini ölçmek için listelenen prosedürün aynısını takip etmektir. Çubuğun yüksekliğini alın ve 10 inç çıkarın.