Bir Aşk Koltuğuna Neden Aşk Koltuğu Denir?

Bir Aşk Koltuğuna Neden Aşk Koltuğu Denir?

Bir Aşk Koltuğuna Neden Aşk Koltuğu Denir? Aşk koltuğu, neden bu şekilde adlandırıldığı, Sandalye Modelleri Fiyatları nereye yerleştirildiği ve aşk koltuğunun nasıl ortaya çıktığının ilginç tarihi ve kültürü hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bir Aşk Koltuğuna Neden Aşk Koltuğu Denir
Bir Aşk Koltuğuna Neden Aşk Koltuğu Denir

Aşk koltukları, tam olarak 17. yüzyıldan beri uzun bir süredir var ve yıllar boyunca Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ve ötesindeki insanlar için birçok randevu gecesine ev sahipliği yaptı. Bunun başlıca nedeni, tipik olarak yalnızca iki kişinin rahatça oturabileceği bir çift kişilik koltuğun belirgin biçimde küçük boyutudur; birisi ve diğer önemli kişiler için samimi bir oturma düzeni sağlamak.

Terimin kendisi, insanların aynı kanepede yüz yüze oturmasını sağlayan S şeklinde bir kanepe veya açık ara en yaygın tip olan iki minderli basit bir ahşap bank da dahil olmak üzere çok çeşitli oturma seçeneklerine atıfta bulunabilir. “loveseat” iki kişilik kanepedir. Muhtemelen geçmişte bir arkadaşınızın veya aile üyenizin evinde bu tip bir aşk koltuğu görmüşsünüzdür ve belki de kendinize ait bir koltuk sahibi olabilirsiniz.

Ne olursa olsun, sevdiğiniz biriyle yakın oturmayı seviyorsanız veya küçük bir oturma odasında çok fazla yer kaplamayan bir kanepe istiyorsanız, aşk koltuğu sizin için en iyi seçenek olabilir. Bir aşk koltuğuna neden aşk koltuğu denildiğini anlamak için, bu kılavuzu aşağıda bir araya getirdik: