Ayna Mobilya sayılır mı?

Ayna Mobilya sayılır mı?

Ayna Mobilya sayılır mı? Çoğumuz gün boyunca bir açıklamanın aynasına bakacağız. Aslında, muhtemelen bunu birden çok kez yapıyoruz – banabingo sandalye modelleri fiyatları aslında fark ettiğimizden daha fazla. İster içinde bizim yatak odası , banyo, oturma odası, ya da dışarı ve yaklaşık ofiste veya hatta tuvalet. Esas olarak görünüşümüzü kontrol etmemiz için oradalar. Dişlerimizi temizlerken, saçlarımızı fırçalarken, tıraş olurken veya makyaj yaparken onlara bakarız. Ya da muhtemelen dişlerimizde ıspanak kalmadığından emin olmak için. Etrafta bulundurmak için oldukça kullanışlı bir şey. Ancak aynalar mobilya olarak kabul edilir mi?

Ayna Mobilya sayılır mı?
Ayna Mobilya sayılır mı?

Form üzerinde işlev

Aynalar her türlü tasarımda mevcuttur. Bazıları sade, basit çerçeveli. Bunlar işlev düşünülerek yaratılmıştır – ki bu harika, ancak oturma odanızın duvarında iyi görünmeyecekler. Belki de odayı daha hafif ve daha büyük göstermekten başka, dekora hiçbir şey eklemiyorlar. Onlar için gerçek bir tarz yok. Belki bu aynaları mobilya olarak görmezsiniz, sadece kullanırsınız. Hatta onları birkaç kişinin ziyaret edebileceği odalarda saklı tutabilirsiniz. Ve bunun nedeni, evinizin güzel görünmesini, başkalarının ona hayran olmasını istemenizdir.

Zaten ‘mobilya’ nedir?

Sözcük , ‘ekipman’ anlamına gelen Fransızca fourniture’den gelir, bu nedenle en sade aynalar bile bu tanıma uyabilir. Bununla birlikte, kesin olarak konuşursak, aynalar genellikle ‘aksesuar’ olarak kabul edilir ve saatler, ara sıra masalar, duvar halıları ve benzeri nesnelerle birlikte odaya son bir dokunuş katar.

Bu şeyler genel planı tamamlamalı ve muhtemelen bazı işlevler sunsalar da kesinlikle faydacı olmayacaklardır. İyi tasarlanmış ve şık olacaklar, gurur duyulacak bir şey. Zevk ve gösteriş için bir şey. Ve onlara ‘mobilya’ demekten mutluluk duyacaksınız.

aynalı mobilya

Burada her iki dünyanın da en iyisini elde edersiniz ve hiçbir tartışma olamaz – bu kesinlikle mobilya! Aynalı mobilya aralığı çok büyük . Çoğu zevke uygun stiller vardır ve her biri farklı bir tat sunar.

evinize sınıf ve sofistike. Bazı insanlar, duvarda güzel bir aynası olan bir odaya bu tür mobilyalar getirerek etkileri en üst düzeye çıkardılar. İki nesne, doğal ve yapay ışığı yansıtarak hemen fark yaratacak ve odanın iki katına çıkmış gibi görünmesini sağlayacaktır. Onları odaya bağlayan ve çalışmasını sağlayan bir bağlantı kuracaklar. Onları çevreleyen tekstiller, odanın rengine ve dokusuna katkıda bulunan katmanlı bir etki alacaktır.

Aynalı mobilyalar tek başına da işe yarar – ancak muhtemelen saçınızı tararken yansımanızı kontrol etmek için fazla kullanmazsınız.

Uzun Hikaye

İlk aynaların MÖ 2900 yıllarında Mısır’da yapıldığı düşünülüyordu. O zamandan beri, çeşitli kültürler aynaları bir şekilde kullandılar, ancak bugün bildiğimiz gibi üretilmeleri yaklaşık 200 yıl öncesine kadar değildi. Onlar artık hayatımızın önemli bir parçası ve onlarsız mücadele ederdik. Tarih boyunca belirli zamanlarda, soylulara ve aristokrasiye ayrılmış, ciddi şekilde pahalı eşyalardı. Henry VIII, ünlü bir ayna koleksiyoncusuydu. Hatta 1666’da Rus rahiplerin onları yasaklamasıyla kendi folklorlarını bile çektiler. Askerler savaşta genellikle tılsım olarak ayna takarlardı. Ve elbette, herkes bilir ki, bir ayna kırmanın 7 yıl uğursuzluk getirdiğini… Bunu yapacak kadar talihsizseniz, özür dileyin, parçaları toplayın ve yansımalardan kaçınmak için onu düzgün bir şekilde gömün.

Basit gerçek şu ki, sonunda, evinizdeki doğru ayna, ona her gün baksanız da bakmasanız da harika görünüyor. Ahşap çerçeveli, cam çerçeveli, metal çerçeveli veya hiç çerçevesiz olabilir. Yuvarlak, kare, dikdörtgen veya akla gelebilecek en tuhaf şekil olabilir. Tarz ne olursa olsun, elde etmek istediğiniz görünüme ve hislere katkıda bulunurken bir işlev gerçekleştirir. Fazladan bir alan boyutu ekler, aslında bunu yapmadan odanın boyutunu sihirli bir şekilde arttırır. Aynalara alıştık ve onları seviyoruz. Gerçekten mobilyaların bir parçası oldular.