"Enter"a basıp içeriğe geçin

Nakliye Sektöründe Nakliye İhtiyaçlarınıza Uygun 9 Tip Römork

Nakliye Sektöründe Nakliye İhtiyaçlarınıza Uygun 9 Tip Römork

Nakliye Sektöründe Nakliye İhtiyaçlarınıza Uygun 9 Tip Römork Farklı treyler türlerini öğrenerek, Kurye Banabingo yükünüz için doğru treyleri seçin. Kamyoncular , tüketiciler için kargo taşımak için her yıl topluca 450 milyar mil seyahat ederek 11 milyar ton mal, elektronik, malzeme ve ürün taşıyor . Bu, kamyoncuların günümüz dünyasında yük taşımacılığında en yaygın kullanılan araç olduğu anlamına gelir. Ancak, bugün yollarda birçok farklı treyler olduğu için, hangi treyler tipinin kullanıldığını ve yükünüz için neyin en iyi olduğunu belirlemek zor olabilir.

Amerika’da bulunan en yaygın römorklardan bazılarını ve bunların kargo taşımak için nasıl kullanılacağını anlatacağız. En yaygın 9 treyler tipini ve nakliye ihtiyaçlarınıza en uygun treyler tipini öğrenmek için okuyun. 

Nakliye Sektöründe Nakliye İhtiyaçlarınıza Uygun 9 Tip Römork
Nakliye Sektöründe Nakliye İhtiyaçlarınıza Uygun 9 Tip Römork

Kuru Van ve Kapalı Römorklar

Adından da anlaşılacağı gibi, kapalı bir treyler, yükü içine alacak bir konteynere sahiptir. Palet bazlı, kutulu veya gevşek malların sevkiyatı söz konusu olduğunda, kuru kamyonet treylerleri gidilecek çözümdür. Tipik olarak yaklaşık 53 fit, kuru kamyonet treyleri, bugün yoldaki en yaygın treyler türüdür. 

Kamyoncular, insanların her gün gönderdiği ürünleri göndermek için genellikle kuru kamyonet römorkları kullanır. Walmart ve Target gibi büyük şirketler, giyim, bozulmayan gıda maddeleri ve ev eşyaları gibi stoklarını taşımak için kuru kamyonet römorkları kullanıyor. Bu treylerler, kutuya benzer şekilleri ve yükleme rıhtımının bölmesine geri dönme yetenekleri nedeniyle herhangi bir göndericinin/alıcının her zaman kullanabileceği ideal ekipmandır. Bu treylerler, filosunu genişletmek ve kargoya güvenlik sağlamak isteyen herhangi bir şirket için çok yönlü ve uygun maliyetli bir yatırımdır. 

Tek dezavantajı, treylerin tabanının çok fazla ağırlığı kaldıramamasıdır, bu nedenle büyük boy yükleri taşımak için iyi değildirler (düz yatakların aksine).  

3 Aksesuarı Okuyun Her Kapalı Römork Taşıyıcı Yükünüzü korumak için hangi kapalı römork ekipmanına ihtiyacınız olduğunu görmek zorunda.

Standart Düz Yataklı Römorklar

Standart düz yataklı treyler, yolda da göreceğiniz bir diğer popüler treyler türüdür. 24, 40, 45, 48 ve 53 fit gibi farklı boyutlarda gelirler, ancak 48 fit düz yataklı treyler en sık kullanılanıdır. 

Standart düz yataklı treyler, günümüz dünyasında çok yönlü bir treylerdir. Açık kasanın arkası ve yanları kolay yükleme ve boşaltma sağlar ve bu treyler tipi ile çelik, inşaat ekipmanları, kereste ve diğer açık hava eşyalarını taşıyabilirsiniz. 

Soğutmalı Römorklar (veya Reefer’lar)

Adından da anlaşılacağı gibi, frigorifik treylerler, sıcaklık kontrolü gerektiren (düşün, soğuk sıcaklıklar) her türlü içeriği taşır. Sıcaklık kontrol yetenekleri ve yalıtımlı duvarları, onları meyve, donmuş gıda, ilaç ve dondurma gibi bozulabilir maddeleri taşımak için mükemmel olan tek treyler türü yapar. 

Soğutuculu treyler yalnızca 8 fit yüksekliğe ve 8 fit genişliğe kadar olan eşyaları taşıyabilir, bu nedenle soğutucular güverte uzunluğunu aşan herhangi bir malı taşıyamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.