12 Farklı Sandalye Türü

12 Farklı Sandalye Türü

12 Farklı Sandalye Türü ister evde, ister ofiste veya dışarıda herhangi bir yerde olun, Sandalye Modelleri Fiyatları nereye giderseniz gidin, etrafta sandalyeler bulacaksınız. Özellikle Ev Dekorasyonunuzu mükemmelleştirmek hakkında konuşmak istiyorsanız, ayrılmaz sandalyelerin hayatımızda ne kadar olduğunu unutmaya meyilliyiz!

Her yerde sandalyeler olmasına rağmen, çok azımız farklı sandalye türleri ve stilleri olduğunu biliyoruz. Ancak evinizi veya ofis alanınızı şekillendirmek için ev dekoru hakkında bilgi edinmeyi seviyorsanız , bu blogu okumaya devam etmelisiniz.

İşte iç dekorasyon oyununuzu yepyeni bir seviyeye taşıyabilecek 12 çeşit sandalye :

12 Farkli Sandalye Turu
12 Farkli Sandalye Turu

1. Yuvarlak Sandalyeler

Adından da anlaşılacağı gibi, bu sandalyeler genellikle yapay malzemelerden yapılmış yuvarlak bir sırt ucuna sahiptir. Sandalyenin üst kısmı çerçeveye bağlı kumaştan yapılmıştır. Bu sandalyeler esas olarak Yaşam alanında kullanılır ve şık, karamsar ve çağdaş iç tarzları için seçilir.

2. Yatar Sandalyeler

Yatar koltuk, oldukça popüler oturma odası sandalyelerinden biridir. En üst düzeyde konfor sağlamasıyla bilinir. Bu sandalyeler rahatlamak içindir. Bu sandalyeler genellikle deri veya kumaş olarak mevcuttur. Yatar koltukların en son sürümleri elektronik olarak çalıştırılır ve masaj, bardak tutucu gibi ek avantajlara sahiptir. Yatar koltuklar, doğru tür mobilyalarla eşleştirilirse rustik bir dekor havası ekleyebilir.

3. Plastik Koltuk

Bunlar hem iç hem de dış mekan kullanımları için en çeşitli ve çok yönlü sandalyelerdir. Bu plastik sandalyeler çok çeşitli renk ve dokularda bulunur. En eski koltuk trendleri, yavaş yavaş ahşap ve metale geçen kumaş olanlarla başladı. Bu alandaki en son ve en modern yenilik havalandırmalı plastik koltuklardır . Bunlar yaşam alanınıza lüks bir dokunuş katacaktır.

4. Bar Taburesi

Bir bar veya mutfak taburesi yemek alanınıza şık bir hava katabilir. Dine and Wine için bir tezgah üstü mutfak alanınız varsa, bunlar “olmazsa olmazlar”dır. Mutfak tezgahınıza birkaç tabure eklemek yemek alanınızı daha trend, modern ve şık gösterebilir. Sade ve modern bir dekor için mekanınıza şık ve estetik plastik tabureler eklenebilir.

5. Hayalet Sandalyeler

Bu sandalyeler, Millennials ile en popüler çağdaş sandalye stillerinden biri olduğu için Pinteresty ev dekorunu seven modern bir zihin için mükemmeldir. Bu sandalyeler şeffaf bir çerçeveye sahiptir ve genellikle herhangi bir döşemeye sahip değildir ve “görme” etkisi için plastikten yapılmıştır.

6. Ofis Koltukları / Masa Sandalyeleri

Ofis veya masa sandalyeleri, evdeki ofis alanı veya çalışma alanı için özel olarak tasarlanmış olanlardır. Masa sandalyeler en yaygın sandalye türlerinden biridir. Bunlar, maksimum sırt desteği ile verimliliğinizi artıracak şekilde ideal olarak tasarlanmıştır. Bu döner sandalyeler, hareket kabiliyeti için bir dizi tekerlek ile birlikte gelir.

Çalışma masası/ofis koltuklarında farklı tarz, renk ve fiyat aralıkları bulunmaktadır. Bu koltuklarda uzun saatler oturmak zorunda kalacağınız düşünülürse premium koltuklar tavsiye edilir. Bu sandalyeler ayrıca uzun çalışma saatleri için iyi bir sırt duruşu sağlamak için en iyi bel desteğine sahiptir.

7. Kulüp Sandalyeleri

Tipik olarak deriden yapılan Kulüp sandalyeleri lüksü tanımlar. Rahat ve şık olmaları için kalın döşemelere sahip bir koltuk çeşididir. Bunlar genellikle yaşam alanınıza harika bir katkı sağlar ve iyi korunursa uzun yıllar kullanılabilir. Bu sandalyeler, vintage bir görünüm ekleyerek iç dekorunuzu yükseltebilir ve ona bir Lüks patlaması vererek monoton bir alanı renklendirebilir.

8. Kanatlı Sandalyeler

Wingback sandalyeler, odanıza hemen bir moda ve sınıf unsuru getirir. Rahattır, yoğun bir şekilde kaplanmıştır ve ayrıca vücut duruşunuzu iyileştirir. Kanatlı sandalyeler daha çok geleneksel tarzda olsa da, genel ev dekorunuzu tamamlayan doğru malzemeleri ve desenleri seçerseniz, çağdaş estetiğinize tam olarak uyabilir. Bu yüksek arkalıklı berjer (Sandalye atışı ile eşleştirilmiş), yorucu bir günün ardından bir yudum ılık çay/kahve eşliğinde kitap okuyabileceğiniz, evde rahat bir köşeye yerleştirilmiştir.

9. Chesterfield Sandalye

Chesterfield Sandalye, eski bir Armback sandalye olarak kabul edilebilir. Sandalyenin bu düğmeli tasarımı, Viktorya döneminde popülerlik kazanan ve İngilizlerin simgesi olan Chesterfield kanepelerin sandalye modeli olması nedeniyle benzersiz bir özelliktir. Kıvrılmış kolçaklı büyük bir sandalyedir. Bunlar ayrıca rahatlık için yoğun bir şekilde döşenmiştir ve genellikle koyu deri ve rustik estetik ile yapılır.

10. Osmanlı

Osmanlı, 18. yüzyılın sonlarında ana oturma alanı olarak çok sayıda minderle yaygın olarak kullanıldığı Osmanlı İmparatorluğu’ndan gelen klasik bir mobilya parçasıdır. Tasarım, yüzyıllar boyunca tam dinlenme osmanlısından kompakt ayak dayamasına kadar gelişmiştir. Bunlar, 19. yüzyılda Özel Üyeler kulübünün ayrılmaz bir parçasıydı. Deri veya kumaş ile kaplanmıştır. Oturma için ekstra bir sandalye, tepsili şirin bir sehpa olarak kullanılabilen ve aynı zamanda depolama alanı sağlayabilen çok yönlü bir mobilyadır. Bu, Vintage ve Klasik Dekor zevkine sahip biri için mükemmel bir ek olacaktır.

11. Panton Sandalye

Fütürist, korkak sandalyelerin hayranıysanız, o zaman bu sizin için! Panton sandalyeler , çağdaş ama eğlenceli mobilya kategorisine girer. Bu sandalyeler en iyi şık tasarımları ve zarif eğrileri ile bilinir. Bu sandalyeler S-şekli için ikoniktir. Bunlar kolsuz plastik sandalyeler olarak sınıflandırılabilir. Bu, estetik açıdan zarif evinize inanılmaz ilginç bir katkı olacaktır.

12. Şezlonglar

Sandalyeler sadece iç mekan kullanımı için değil, aynı zamanda özellikle teraslarda dış mekanlarda da gereklidir. Dış mekan sandalyeleri, havanın tadını çıkarmak ve etrafta uzanmak, doğaya yakınlaşmak için mükemmeldir. Arka bahçenizde/verandanızda ideal bir tatil havası yaratmak için ihtiyacınız olan şey şezlonglardır .